18 maja 2024


Bible Journaling

Bible Journaling to świetny sposób na modlitwę


Artykuł sponsorowany

Czy wiesz, że modlitwa oparta na czytaniu Pisma Świętego może być bardzo ciekawa? Kilka lat temu zaczęliśmy interesować się Jouralingiem, który ostatnio zdobywa coraz większą popularność. Nim również można chwalić Boga. Estetyczne zapiski sprawiają też, że chętniej się modlimy.

Modlitwa poprzez lekturę Biblii

Modlitwa może być bardzo kreatywna. Niektórzy wielbią Boga śpiewem, inni tańcem, a jeszcze inni wykonywaniem rysunków czy malowaniem obrazów, albo grą na instrumentach. Każdy chrześcijanin powinien znać Biblię i istnieją świetne sposoby na umilenie sobie jej czytania. Większe zaangażowanie powoduje, że wyższa jest jakość naszej modlitwy, czyli lepiej komunikujemy się z Bogiem – to rozmowa, a w rozmowie ważne jest nie tylko mówienie, ale także słuchanie. To wspaniałe móc chwalić Pana swoim talentem. Prowadzenie notatek podczas modlitwy Słowem Bożym daje możliwość powrotu do nich po miesiącach czy nawet latach i analizy tego, co w naszym życiu uczynił wielki Bóg. Taki sposób modlitwy może być prowadzony nie tylko przez dzieci, ale także dorosłych, którzy mają potrzebę uzewnętrznienia swoich emocji w sposób artystyczny.

Jak przygotować się do modlitwy Biblią?

Do modlitwy Pismem Świętym warto posiadać specjalny zeszyt, aby zapisywać w nim fragmenty, które nas poruszyły, albo własne myśli. By chętniej sięgać po Pismo Święte kup sobie kolorowe flamastry, zakreślacze i pisaki. Nie obawiaj się zaznaczania tekstu – to nie świadczy o braku szacunku, tylko o tym, że uważasz je za bardzo ważne, zatem kierujesz się nim w swoim życiu i bardzo często je czytasz. Jeśli masz już zeszyt do tworzenia notatek, możesz zacząć uczyć się letteringu (czyli kaligrafii). Estetyczne zapisywanie wybranych fragmentów sprawi, że łatwiej je zapamiętasz i znów – chętniej będziesz zaglądał do Pisma, a także notatnika. Akcesoriami, które również mogą się przydać w czasie modlitwy Pismem Świętym są też karteczki samoprzylepne, na których możesz zapisywać krótkie myśli, słowa lub obrazy, jakie przychodzą Ci na myśl. Następnie wszelkie taśmy washi, różne naklejki czy paginatory. Jeśli swoje zapiski chciałbyś prowadzić jeszcze bardziej estetycznie, możesz to robić z użyciem stempli, kolorowych tuszów i hologramowych naklejek, a także designerskich papierów. W sieci znajdziesz wiele pięknych akcesoriów, wycinanek oraz naklejek, które sprawią, że Twoje modlitewne zapiski będą niezwykłe i przyciągające oczy. Spersonalizuj nie tylko swój zeszyt, ale również Biblię – niech oddaje wnętrze Twojego serca. Nie obawiaj się również rysowania czy malowania.

Co będzie Ci potrzebne do Bible Journalingu?

Niektórzy potrafią tworzyć piękne rysunki na stronach Biblii, inni wolą jednak robić to gdzie indziej – w szkicowniku, zeszycie, a nawet na płótnie. Możesz także malować akwarelami w specjalnie do tego przeznaczonym notatniku z odpowiednim papierem. Oczywiście przepięknie wyglądają również prace wykonane markerami, których jest obecnie na rynku całe mnóstwo, a szczególny wybór mamy w tych akwarelowych. Niektórzy wolą szkicować węglem, którym można tworzyć np. wzruszające wizerunki Jezusa. Twoje czytanie Pisma może być zatem czymś bardzo kreatywnym i artystycznym. Prawdziwym wielbicielom Bible Journalingu przydadzą się wszelkie organizery, do których będzie można powkładać wszystkie naklejki, wycinanki, dżety i taśmy. Koniecznie powinieneś też posiadać dobre nożyczki, najlepiej duże oraz w wersji mini, do wycinania małych elementów. Zarówno w sieci, jak i stacjonarnie w sklepach z dewocjonaliami możesz kupić naklejki z Jezusem, Maryją czy świętymi lub aniołkami. Mogą Ci się przydać do Twoich prac, a nie kosztują dużo. Z powodzeniem jednak stosuj też inne, bo przecież Bóg jest w całym Twoim życiu – niezbyt interesuje go podział na sacrum i profanum.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: