19 czerwca 2024


Podziękowania dla księdza, który odchodzi z parafii

Pożegnanie księdza odchodzącego do innej parafii


Poniżej zamieszczamy przykładowe pożegnanie dla księdza odchodzącego do innej parafii:


Drodzi Parafianie,

Z wielkim uczuciem zarówno radości, jak i smutku, zwracam się dzisiaj do Was, aby ogłosić, że nasz ukochany Ksiądz [Imię] opuszcza naszą parafię, aby podjąć nowe zadania duszpasterskie w innej wspólnocie. Jego przeniesienie do innej parafii jest dla nas wszystkich momentem zmiany i wyzwania, ale również czasem błogosławieństwa i wdzięczności.

Ksiądz [Imię] przez wiele lat pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii z oddaniem, miłością oraz ogromnym zaangażowaniem. Jego nauki, modlitwy i troska o nasze duchowe dobro zawsze były dla nas inspiracją i wsparciem. Dziękujemy mu za każdy sprawowany sakrament, każdą kazaną Mszę Świętą, za duszpasterską obecność w chwilach radości i smutku.

Jest to moment, w którym nasza wspólnota doświadcza zmiany pasterza, ale także szansy na nowe doświadczenia i duchowy rozwój. Życzymy Księdzu [Imię] Bożego błogosławieństwa w nowej parafii, niech Bóg prowadzi go w każdym kroku, aby mógł kontynuować swoją misję z takim samym zapałem i oddaniem, jakie zawsze z nami dzielił.

Dla nas, Parafian, nadchodzi czas adaptacji do nowej rzeczywistości i nowego duszpasterza. Wspólnie podążajmy w duchu jedności, otwartości i gotowości do współpracy. Niech nasza parafia nadal kwitnie w wierzeniu, miłości bliźniego i służbie Bogu.

Księże [Imię], dziękujemy Ci za wszystko, co dla nas zrobiłeś. Twoja obecność w naszej wspólnocie zawsze będzie mile wspominana. Niech Bóg błogosławi Cię w nowym etapie posługi duszpasterskiej. Zawsze będziesz częścią naszej parafii, a nasze modlitwy Cię zawsze będą dotyczyć.

Z Bożym błogosławieństwem,
Parafianie Parafii [Nazwa]


Poniżej zamieszczamy przykładowe podziękowania dla księdza za posługę w parafii:Szanowny Księże [Imię],

Z głębi serca pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność za Twoją posługę w naszej parafii. Twoje oddanie, zapał i duszpasterska troska przyczyniły się do rozwoju naszej wspólnoty i wzbogaciły naszą duchową podróż.

Dziękujemy Ci za każdą celebrowaną Mszę Świętą, za kazania, które nas inspirowały, oraz za sakramenty, które sprawowałeś z największym szacunkiem i godnością. Twoje nauki były dla nas źródłem duchowego wzrostu, a Twoja obecność była dla nas wsparciem w chwilach radości i smutku.

Dziękujemy Ci za Twoją gotowość do słuchania, za modlitewne wsparcie, a także za wszystkie trudy, jakie podjąłeś, aby nasza parafia była miejscem otwartym, przyjaznym i troszczącym się o każdego członka wspólnoty.

Twoja posługa pozostawiła trwały ślad w naszych sercach, a Twoja dobroć i życzliwość sprawiły, że każdy czuł się mile widziany i doceniany. Jesteśmy wdzięczni za każdy moment, który z Tobą dzieliliśmy, i za Twoją gotowość dzielenia się swoją wiarą i duchową mądrością.

Z całego serca dziękujemy Ci za wszystko, co dla nas zrobiłeś, i życzymy Ci Bożego błogosławieństwa na nowym etapie Twojej duszpasterskiej drogi. Niech Twoja nowa parafia doświadczy takiej samej obfitości łaski, jaką dzieliliśmy razem tutaj.

Z Bożym błogosławieństwem,
Parafianie Parafii [Nazwa]


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: