19 czerwca 2024


gdzie mieszkał jezus

Gdzie mieszkał Pan Jezus?


Pan Jezus mieszkał w Nazarecie, miasteczku położonym w Galilei, w północnej części Ziemi Świętej, obecnie w Izraelu. Nazaret był małym miasteczkiem, które nie było ważne politycznie ani ekonomicznie, jednak to tam mieszkała rodzina Jezusa i On przez większą część swojego dzieciństwa i młodości. W Ewangeliach, jest wiele wzmianek o Nazarecie jako miejscu zamieszkania Jezusa, to właśnie tam zaczynał swoją działalność publiczną.

Jezus spędził też czas w innych miejscach – przebywał na pustyni, gdzie odbywał posty i modlitwy oraz w Jerozolimie, gdzie odbywały się ważne święta religijne i gdzie miał miejsce Jego proces, skazanie i ukrzyżowanie.


Zobacz także – Gdzie urodził się Jezus?


Ile lat Jezus mieszkał w Nazarecie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ różne materiały chrześcijańskie podają różne okresy czasowe dotyczące młodości Jezusa. Według Ewangelii św. Mateusza i św. Łukasza, Jezus mieszkał w Nazarecie przez większość swojego dzieciństwa i młodości, zanim zaczął swoją publiczną działalność w wieku około 30 lat. Przyjąć więc za tym można, że Jezus mieszkał około 30 lat w Nazarecie. Natomiast według Ewangelii św. Jana, Jezus był już dorosłym mężczyzną, kiedy zaczynał swoją publiczną działalność.

Więc nie jest jasne jak długo Jezus mieszkał w Nazarecie, ale przypuszcza się, że przebywał tam przez większość swojego dzieciństwa i młodości.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: