18 maja 2024


Modlitwa do św. Franciszka za kota

Modlitwa do św. Franciszka za kota


Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, w intencji kota lub w związku z kocim przyjacielem może wyrazić Twoją miłość i troskę o zwierzę. Święty Franciszek jest znany ze swojego oddania wobec przyrody i zwierząt, co czyni go odpowiednim świętym do modlitwy w tej sprawie. Oto przykład takiej modlitwy:

Święty Franciszku, patronie zwierząt, przychodzę przed Twoją obecność, aby prosić Cię o Twoją modlitwę i opiekę nad moim ukochanym kotem [imię kota]. Wiem, że Twoje serce było pełne miłości dla wszystkich stworzeń Bożych, i teraz proszę Cię, abyś przyjął moją modlitwę w intencji [imię kota].

Proszę, św. Franciszku, abyś chronił i błogosławił [imię kota]. Daj mu zdrowie, szczęście i długi wiek. Pomóż mi być odpowiedzialnym opiekunem i towarzyszem dla [imię kota], dbając o jego potrzeby i zapewniając mu miłość i opiekę.

Proszę również, abyś pomógł mi zrozumieć i docenić piękno i ważność wszystkich stworzeń Bożych. Dziękuję Ci, że jesteś patronem zwierząt i możemy się do Ciebie zwrócić w trosce o naszych futerkowych przyjaciół.

Święty Franciszku, módl się za nami i za wszystkimi zwierzętami, które potrzebują naszej opieki i miłości. Amen.

Ta modlitwa jest sposobem na wyrażenie miłości i troski o swojego kota, a także na przypomnienie sobie o odpowiedzialności opiekuna zwierząt wobec swojego futrzanego przyjaciela.


Zobacz także: Modlitwa za kota


Modlitwa Błogosławieństwa Zwierząt

Ty ukształtowałeś człowieka na swoje podobieństwo i obdarzyłeś go błogosławieństwem, aby był dobrym gospodarzem na ziemi. Wyciągnij swoją prawicę i pobłogosław te zwierzęta, abyśmy wszyscy wspierani Twoją pomocą w obecnym życiu, z tym większą ufnością dążyli do życia wiecznego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: