15 lipca 2024


Modlitwa o deszcz

Modlitwa o deszcz


Modlitwa o deszcz jest odmawiana w celu proszenia Boga o ulewny deszcz, aby zapobiec suszy i zapewnić płodność ziemi oraz plony. W wielu kulturach i religiach deszcz uważany jest za symbol obfitości i błogosławieństwa, a jego brak uważany jest za powód do niepokoju. Treść tej modlitwy zależy od konkretnej tradycji i regionu.

Modlitwa o deszcz

Boże, w którym żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, Ty wiesz najlepiej czego nam do życia potrzeba. Udziel nam deszczu, którego tak bardzo potrzebuje spragniona ziemia. Chleba codziennego daj nam i w tym roku, abyśmy radując się ziemskim życiem, z tym większą ufnością pragnęli pokarmu, który daje życie wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.

Modlitwa o deszcz – wersja II

Boże, Stworzycielu Nieba i Ziemi, miłosierny Ojcze, który nieustannie troszczysz się o dobro człowieka, prosimy Cię, ześlij na ziemię życiodajny deszcz. Ustrzeż nas od niebezpieczeństwa głodu i ubóstwa, tak abyśmy mogli z jeszcze większym zaangażowaniem troszczyć się o dobra nieprzemijające. Prosimy Cię o to przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków.
Amen.

Podziel się tą stroną:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.