19 czerwca 2024


modlitwa za zmarłą mamę

Modlitwa za zmarłą mamę


Boże, Panie Życia i Śmierci! Dziękuję Ci za życie, którym obdarzyłeś moją mamę. Dziękuję Ci za wszystkie dobre chwile z nią spędzone, za wszystkie wspólnie spędzone dni, wspólną radość i smutek. Dziękuję Ci za okres mojego dzieciństwa, za to że to właśnie ona była moją matką, za to, ze wydała mnie na świat, wychowywała i wprowadziła w życie. To dzięki niej jestem tym, kim jestem. 

Panie Boże , Ty wszystko wiesz. Wiesz jak pęka mi serce po stracie mojej mamy. Czasami tak po ludzku brakuje mi sił i trudno mi poradzić sobie ze stratą. Ufam jednak w Twoje nieskończone miłosierdzie. Wierzę w przyszłe zmartwychwstanie i w to, że znów się zobaczymy.  Proszę, pociesz mnie w cierpieniu, pomóż mi unieść ciężar po stracie mojej mamy i obdarz ją Twoją łaską. Proszę, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Matki Zbawiciela, daj, by moja mama doświadczyła Twojej ojcowskiej dobroci, czułości i wybaczenia. Zmiłuj się nad jej duszą, obmyj ją z wszelkich grzechów, jakie mogła popełnić tu na ziemi, zaopiekuj się nią. Przyjmij ją do społeczności Świętych, daj, by wstawiała się za mną w Niebie, zawsze była przy mnie, czuwała i nadal opiekowała się mną z Nieba.  Pomóż mi poczuć jej obecność wśród nas. W tej intencji ofiaruję Ci wszystkie moje doczesne smutki, łzy, ból i troski. 

Błogosław naszej rodzinie i wszystkim dotkniętym tragedią tej śmierci, trzymaj nas w swoich dobrych dłoniach i pozwól, abyśmy wszyscy byli dobrze przygotowani do stanięcia przed Twoim obliczem. Amen.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: