19 czerwca 2024


Modlitwa za zmarłego dziadka

Modlitwa za zmarłego dziadka


O miłosierny Boże,

Przychodzę przed Twoją obecność z sercem pełnym tęsknoty i smutku, modląc się za mojego ukochanego dziadka, który odszedł z tego świata. Dziękuję Ci za dar jego życia i za wszystkie dobroć, mądrość i miłość, które przyniósł nam jako nasz dziadek.

Boże, proszę Cię, przyjmij mojego dziadka w Twoje królestwo wieczne. Otwórz przed nim bramy raju i obdarz go wiecznym spokojem i szczęściem. Modlę się, aby dusza mojego dziadka znalazła odpoczynek i spełnienie w Twojej obecności.

Modlę się również o wsparcie i pociechę dla naszej rodziny w tym trudnym czasie żałoby. Pomóż nam przezwyciężyć smutek i ból straty, a także znaleźć pocieszenie w pewności, że nasz dziadek jest teraz w lepszym miejscu, w Twojej opiece.

Boże, proszę, pomóż nam pielęgnować pamięć o naszym dziadku. Przypomnij nam o wszystkich dobrych chwilach, jakie spędziliśmy razem i o wartościach, którymi nas nauczył. Niech jego życie i jego mądrość będą dla nas inspiracją i przypomnieniem Twojej obecności i błogosławieństwa.

Dziękuję Ci, Boże, za dar życia mojego dziadka i za wszystkie błogosławieństwa, jakie nam przyniósł. Modlę się, abyś otoczył go swoją wieczną miłością i dał nam siłę, abyśmy kontynuowali jego dziedzictwo i pamięć.

W imię Jezusa Chrystusa, Amen.

Zobacz także: Ile trwa żałoba po dziadku?
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: