18 maja 2024


Modlitwa za zmarłego księdza

Modlitwa za zmarłego księdza


Modlitwa za zmarłego księdza to akt szacunku i pamięci wobec duchownego, który oddał swoje życie na służbie Bogu i wspólnocie wiernych. Oto przykład takiej modlitwy:

Miłosierny Boże, z pokorą i wdzięcznością składamy przed Tobą modlitwę za duszę Twego sługi, księdza [imię księdza], który oddał swoje życie na służbie Twojemu Kościołowi i ludziom. Dziękujemy Ci, Panie, za jego posługę duszpasterską, za sakramenty, które celebrował, i za nauki, które przekazywał.

Prosimy Cię, Boże, abyś przyjął go do swojego Królestwa, obdarzając go wiecznym spokojem i radością. Otwórz przed nim bramy Twojego niebiańskiego domu, gdzie nie ma już cierpienia ani bólu.

Daj nam, Panie, siłę i inspirację, aby kontynuować jego dziedzictwo, dążąc do świętości i służby bliźniemu, tak jak to czynił nasz ukochany ksiądz. Niech jego przykład nauczy nas miłości, hojności i oddania.

W imię Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. Amen.

Modlitwa ta jest sposobem na oddanie czci i szacunku księdzu, który służył jako duchowy przewodnik i opiekun. Możesz dostosować tę modlitwę lub wyrazić swoje własne uczucia i myśli w modlitwie za zmarłego księdza.

Modlitwa za zmarłych kapłanów

Boże, Ty powołałeś kapłanów do swojej służby i uczyniłeś ich pasterzami naszych dusz, polecam Ci pokornie wszystkich zmarłych kapłanów, którzy mnie za życia prowadzili ku Tobie. Wysłuchaj mojej modlitwy i daj im szczęście w niebie razem z apostołami. Amen.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: