3 grudnia 2023


Modlitwa za zmarłego przed pogrzebem

Modlitwa za zmarłego przed pogrzebem


Modlitwa za zmarłego przed pogrzebem jest istotnym elementem katolickiej tradycji pogrzebowej. Oto przykład modlitwy, którą można odmówić za zmarłego przed uroczystością pogrzebową:

Miłosierny Boże, zanosimy Ci dziś nasze serca w modlitwie za duszę naszego brata/siostry (imię zmarłego), który/która odszedł/a od nas do wieczności.

Prosimy Cię, Panie, abyś przyjął/a go/ją w swoje miłosierdzie. Niech zazna radości wiekuistego życia w Twojej obecności.

Wsłuchaj się w nasze modlitwy i pociesz nasze serca w tej chwili smutku. Daj nam siłę, abyśmy zaufali Twojej miłości i znaleźli pocieszenie w wierzeniu, że nasz zmarły/a znajduje się teraz w Twojej opiece.

Prosimy Cię również, Panie, o otuchę i wsparcie dla naszej rodziny w tym trudnym czasie żałoby. Niech Twoje światło prowadzi nas w ciemności.

Wszystko to prosimy przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Amen.

Ta modlitwa jest wyrazem wiary katolików w miłosierdzie Boże i nadzieję na życie wieczne dla zmarłego. Możesz ją dostosować lub dodać własne intencje modlitewne, aby lepiej oddać sytuację i uczucia związane z odejściem zmarłego. W czasie modlitwy przed pogrzebem często używane są również psalmy i fragmenty Pisma Świętego, które podkreślają nadzieję na zmartwychwstanie i wieczne życie w obecności Boga.


Jakie modlitwy odmówić za zmarłego przed pogrzebem?

Modlitwy za zmarłego przed pogrzebem mogą być różne i często zależą od indywidualnych preferencji i tradycji rodziny oraz parafii. Oto kilka przykładów modlitw, które można odmawiać za zmarłego przed uroczystością pogrzebową:

  1. Modlitwa Ojcze Nasz
  2. Modlitwa Zdrowaś Maryjo
  3. Modlitwa za zmarłego o przyjęcie duszy
  4. Modlitwa Psalmu 23 (Psalm Pasterza)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: