18 maja 2024


Modlitwa za zmarłego przy trumnie

Modlitwa za zmarłego przy trumnie


Miłosierny Boże, dziękujemy Ci za życie [imię zmarłego] i wszystkie chwile, które mogliśmy z nim/nią spędzić. Prosimy Cię, przyjmij go/ją w swoją opiekę i obdarz wiecznym spokojem. Proszę, otocz go/ją swoją miłością i miłosierdziem. Daj mu/daj jej miejsce w Twoim Królestwie, gdzie nie ma już bólu ani cierpienia. Amen.


Miłosierny Boże, prosimy Cię, abyś przyjął [imię zmarłego] do swojej łaski i przebaczenia. Prosimy o dar przebaczenia i zrozumienia za wszelkie grzechy i błędy, które mógł/mogła popełnić. Amen.


Miłosierny Boże, dziś stanęliśmy w obliczu śmierci i odmawiamy tę modlitwę w intencji naszego ukochanego [imię zmarłego], który odszedł od nas i opuścił ten świat. Prosimy Cię, Panie, abyś przyjął go/ją do swojego Królestwa Niebieskiego, gdzie nie ma już bólu ani cierpienia.

Dziękujemy Ci za życie [imię zmarłego], za chwile, które razem z nim/nią dzieliliśmy, za radości i wyzwania, które razem przeżywaliśmy. Prosimy Cię, Boże, o miłosierdzie i przebaczenie za wszystkie jego/jej grzechy, i o obdarzenie go/ją wiecznym spokojem i radością.

Daj nam, Panie, siłę, by przejść przez ten czas żałoby, wiedząc, że [imię zmarłego] jest teraz w Twojej opiece. Niech jego/jej dusza spoczywa w Twojej wiecznej miłości i świetle.

Prosimy Cię, abyś otoczył nas, którzy płaczemy, swoim pocieszeniem i wsparciem. Daj nam siłę, by iść naprzód z nadzieją na ponowne spotkanie w Twoim Królestwie. Amen.


Te modlitwy można dostosować do konkretnego zmarłego i sytuacji. Odmawianie modlitw przy trumnie jest ważnym aspektem procesu żałoby i pomaga bliskim wyrazić swoje uczucia i modlitwy w intencji zmarłego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio dodane modlitwy: